fbpx

REZERWACJA ONLINE

Zarezerwuj wizytę online otrzymasz 10% rabatu

ZAREZERWUJ TERMIN
Czyszczenie dolotu Gorzów

CZYSZCZENIE UKŁADU DOLOTOWEGO I PALIWOWEGO GORZÓW

Problemy z silnikiem, brak mocy, dym wydobywający się z rury wydechowej nie musi być oznaką poważnej awarii. Bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest drastycznie zwężenie przelotu układu dolotowego. Nagar w układzie dolotowym w silnikach wysokoprężnych to bardzo poważny problem. Zmniejszenie przekroju kolektora, kanałów ssących ogranicza ilość powietrza która dostaje się do silnika i powoduje zakłócenia i zawirowania w procesie wymiany ładunku w cylindrze. Co równie istotne nagar nie oszczędza również czujników które znajdują się w układzie dolotowym a złe funkcjonowanie tych ostatnich przyczynia się do dalszego pogorszenia warunków pracy silnika.

Alternatywą kosztownej rozbiórki silnika jest oczyszczanie dolotu kolektora podczas pracy silnika za pomocą środków I-FLUX100 FLUID Xenum

Cennik Czyszczenia Dolotu EGR

CZYSZCZENIE DOLOTU EGR AUTA OSOBOWE 350 PLN
CZYSZCZENIE DOLOTU EGR AUTA DOSTAWCZE 450 PLN
CZYSZCZENIE DOLOTU MASZYNY BUDOWLANE ROLNICZE 450 PLN
CZYSZCZENIE UKŁADU PALIWOWEGO 300 PLN

CZYSZCZENIE DOLOTU GORZÓW

Oferujemy profesjonalne czyszczenie układu dolotowego w Twoim samochodzie, które przyczyni się do poprawy wydajności silnika oraz zwiększenia jego trwałości.

 • Auta osobowe czyszczenie dolotu
 • Auta dostawcze czyszczenie dolotu
 • Auta ciężarowe czyszczenie dolotu
 • Sprzęt budowlany czyszczenie dolotu
 • Łodzie Skutery czyszczenie dolotu

POPULARNE PYTANIA CZYSZCZENIE DOLOTU GORZÓW

 • Czy potrzebny jest demontaż układu dolotowego ?

  Nie potrzebny jest demontaż układu dolotowego. Czyszczenie odbywa się przez aplikację specjalnego środka czyszczącego nagar.

 • Czy po czyszczeniu trzeba wymienić olej ?

  Tak po zabiegu czyszczenia dolotu, konieczna jest wymiana oleju silnikowego i filtra.  Najlepszym momentem do czyszczenia jest tuż przed wymianą oleju.

 • Jak zmniejszyć tworzenie się nagaru ?

  Nagar, czyli osad w silniku, tworzy się na skutek niecałkowitego spalania paliwa, a także w wyniku procesów chemicznych zachodzących w silniku. Najczęściej osad gromadzi się na ściankach cylindrów, tłokach, zaworach, a także na elementach układu dolotowego.

  Wytwarzanie nagaru w silniku jest procesem stopniowym i zwykle wymaga dłuższego czasu. Jednak istnieją okoliczności, które mogą przyspieszyć jego powstawanie. Do takich sytuacji należą m.in.:

  1. Przebieg samochodu – im samochód ma większy przebieg, tym większe jest prawdopodobieństwo powstania nagaru.
  2. Jakość paliwa – stosowanie niskiej jakości paliwa z domieszką zanieczyszczeń i substancji chemicznych może przyspieszyć proces tworzenia się nagaru.
  3. Niewłaściwa eksploatacja – długotrwałe jazdy na niskich obrotach, zbyt rzadkie zmiany oleju, niewłaściwe ustawienie składu mieszanki paliwowo-powietrznej itp. mogą przyspieszyć powstawanie nagaru.

  W związku z powyższym ważne jest, aby regularnie przeprowadzać przeglądy i serwis samochodu, a także stosować wysokiej jakości paliwa i oleje jak również stosować dodatki do paliwa oraz wodorowanie silnika.

Kontenery Gorzów